IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı ve Teknokentler

Teknolojinin birçok alanını kapsayan ISAF Fuarı’nı (Güvenlik, Siber Güvenlik, Akıllı Yaşam, Yangın ve İSG Fuarı) yıllardır düzenlemenin verdiği deneyim ile tam bir teknoloji ve bilişim fuarı düzenlemek üzere IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı’nı projelendirildi.

Uzun çalışmaların sonrasında nihayet 2021 yılında hayata geçirilen IMEX Fuarı ilk yılında eş zamanlı düzenlendiği ISAF Fuarı ile birlikte 19.381 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. İlk yılında küçük ölçekli başlayan IMEX Fuarı, katılımcıların %100 memnuniyeti ile ziyaretçi kalitesi ve sayısı açısından çok güçlü bir fuar olarak gerçekleşti.

IMEX Fuarı’nın çalışmalarına başlandığı ilk anlarda, fuarın en önemli katılımcıları arasında görülen Start-Up firmaları ile ilgili planlama ve değerlendirmeleri yapıldı. Herkesin yakından takip ettiği gibi, bugün en güçlü firmalar arasında Teknoloji ve Bilişim sektörleri her zamankinden daha fazla yer alıyor ve gelişmiş ülkeler Teknoloji ve Bilişim sektörlerinin ülke içinde gelişimini en önemli konu olarak ele alıyor. Ülkemizde gerçekleşecek bu alandaki bir fuarın da öncelikli olarak yeni girişimcileri destekler özellikte olmasını en önemli başlık olarak çalışmalara dahil edildi.

Teknoloji Bölgeleri Geliştirme Derneği (TBGD) ile yapılan görüşmeler neticesinde karşılıklı işbirliği konusunda mutabık kalındı. Desteği oldukça önemli olan TBGD, IMEX ile ilgili ilk günden itibaren fuarı destekleyerek bu anlamda hem organizasyona hem de teknokent firmalarına önemli bir destek sağlamış oldu. Teknokent firmalarına oldukça özel şartlarda bu özel fuarda yer almalarını sağlayacak imkanlar sunuldu.

İlk yılının pandemi şartlarında gerçekleşmesi nedeniyle katılımda istenen seviyeye ulaşamadığımız IMEX Fuarı’nı ziyaret eden 19.381 profesyonel, IMEX Fuarı katılımcılarımızın fuardan son derece verim alarak ayrılmalarını sağladı. Açıkçası, bu güzel ilgi bizleri gelecek yıllarda daha fazla çalışma konusunda da motive etti.

13-16 Ekim 2022’de 2.si gerçekleşecek olan IMEX Fuarı için Teknokentler görüşmeleri ilk sıraya alındı. Fuarın çalışmalarında ilk sırayı bu görüşmelere ayrıldı. Eksiksiz tamamı olumlu tamamlanan bu görüşmeler neticesinde Teknokentlere ve Teknokent firmalarına yönelik yapılacak özel çalışmayı da 2022 yılının ilk haftalarında duyurulmaya başlanacaktır.

25.000 üzerinde profesyonelin ve özellikle yurt dışından davet edilecek 1000’lerce alıcı ziyaretçinin takip edeceği IMEX Fuarı’nda yeni girişimci firmalarının iş hayatına, ilk adımlarını çok güçlü atmalarına destek olmak planlanmaktadır.

Ancak elbette IMEX Fuarı sadece yeni girişimcileri ağırlamayacak. Sektörlerinin en büyüklerini de ağırlamak için tüm hazırlıkları ve çalışmaları en yoğun şekilde yapılmaktadır.

13-16 Ekim 2022’de muhteşem bir Teknoloji ve Bilişim Fuarı’nda buluşmak dileğiyle.